Mnogi fideraši nerado idu na Dunav, jer na ovoj velikoj reci nije uvek lako naći mesto na kome je koncentracija ribe u dometu zabačaja dovoljno velika, a teren takve konfiguracije da se može pecati sistemima sa hranilicom. Ipak, pravi zaljubljenici u ovaj vid pecanja spremni su da se potrude i reskiraju, a kada se sve kockice slože mogući su ulov i ribolov za dugo pamćenje
Posle nekoliko uzastopnih izlazaka na Tisu i Tamiš koji su doneli mršave ulove, odlučio sam da za promenu odem na Dunav kod Beograda. Iako nisam znao čemu da se nadam, tj. šta me tačno očekuje, računao sam na to da bar mogu brzo da se vratim kući u slučaju da stvari ne krenu dobro. Po dolasku na reku, odabrao sam mesto sa ravnom obalom, takvo da mogu da priđem kolima do vode i istovarim gomilu opreme, od koje mi većina stvari ne treba, ali ih iz nekog razloga stalno nosim (valjda po navici).
Nakon što sam sve postavio na svoje mesto, primami koju sam prethodnog dana zamesio, tj. dobro izmešao, a koju su činila tri kilograma hrane i dva kilograma teške zemlje, dodao sam vodu, a posle prosejavanja i crve. Na licu mesta sam odlučio da pecam fider tehnikom, a pre početnog hranjenja sam pretražio buduće hranilište i ustanovio da je mikrolokacija koju sam izabrao relativno čista i pogodna za pecanje sa hranilicom, pa sam jednu za drugom bacio 7-8 punih hranilica, namamčio udicu i počeo sa pecanjem.
VEĆ PETNAESTAK MINUTA kasnije javila se prva riba, i to deverika, a za njom je usledila dugačka serija sitnih krupatica, da bi potom na hranu legli »peševi« (glavoči). Pošto su se valjda svi oni koji su bili u blizini izređali na mom mamcu, konačno sam dobio dve lepe deverike, ali je za tim usledila pauza, koju presecam zabacujući nekoliko hranilica napunjenih crvima, na šta riba vrlo brzo reaguje... (-Ceo tekst možete pročitati u Ribolovu br. 436-)