U najtoplijem delu godine mnogi naši ribolovci sa velikih reka, koji imaju čamce sa kabinom, provedu i po dve-tri nedelje na istom mestu hraneći i čekajući šarana. Evo kako je počela ovogodišnja potrga za šaranom našeg povremenog saradnika i iskusnog rečnog šarandžije
Kao i svake godine u ovom periodu, moja supruga Goca i ja deo godišnjeg odmora provodimo na našem kabinašu, pecajući i uživajući u donjem toku Tise. Na mesto za koje smo se ovog puta opredelili, na četvrtom kilometru uzvodno od ušća, kod Knićanina, došli smo u ponedeljak, 14. avgusta, u popodnevnim satima i ubrzo nakon što smo privezali čamac za obalu i bacili sidro, prvi put sam prihranio mesto kuglama primame napravljene od mešavine prezle, bungura (kačamaka napravljenog kuvanjem prekrupe), kupovnih peleta za ishranu ribe, hrane za pse, te mešanog kuvanog zrnevlja – konoplje, starog kukuruza i žita. Potom sam i u naredna tri dana u isto vreme dohranjivao (moj princip je da kada ovako pecam četiri dana zaredom hranim, pa pravim dan pauze, pa opet četiri dana hranim...), a prve šarane sam dobio u sredu ujutru, kada su se javili divljak od 4 kg i jedan njegov duplo manji rođak. Narednog dana je nastalo zatišje, budući da sam imao samo jednu babušku od oko 500 g, ali je petak opet bio uspešniji, jer je doneo šarana od 3 kg i potom deveriku od 600-700 g.
Mesto na kom pecam je iznad kamenog napera, a dubina iznosi od 5 do 10 m – dno je tvrdo i u kaskadama, tj. sa blagim prelazima. Panjeva ima levo i desno od čamca, ali je na vodu ispred njega, gde i zabacujem, čisto. U samoj obali, pored našeg kabinaša, povremeno som juri kedere, koje je gotovo nemoguće uhvatiti bez mrežice. Pecaroša ima dosta i radnim danima, a pogotovo vikendom. Većina koristi klasične dubinke i ne baca primamu ili minimalno prihranjuje... (-Ceo tekst možete pročitati u Ribolovu br. 435-)