Što je pritisak na neku vodu veći, riba je po pravilu opreznija i teže se lovi, pa su često, da bi se uspešno pecalo, potrebne suptilne prezentacije, kvalitetna prihrana, najbolji mamci, osetljivi štapovi, tanki najloni i male udice. Međutim, u nekim periodima, kada su uslovi povoljni, sve to nije neophodno, već je za punu čuvarku pre svega važno biti na pravom mestu u pravo vreme
Već godinama je nekoliko stotina metara dug deo desne obale Save u Beogradu, od Brankovog mosta do ušća u Dunav, jedan od najpopularnijih ribolovnih terena na gradskom području prestonice. Od grabljivica se tu najčešće lovi smuđ, nešto manje bucov i som, a uglavnom uzgredno štuka, dok od plemenitih vrsta ume da se javi šaran, ali se ipak najviše peca razna bela riba, pogotovo krajem jeseni i tokom zime, kada se na ovom potesu sa znatnom dubinom uz obalu i mirnom vodom grupišu jata sitnih ciprinida koja tu provode najhladniji deo godine. U ulovima onih koji tu pecaju, kako klasičnom dubinskom metodom, tako i na plovak, preovlađuju krupatica i šljivar, ali se na udicama nađu i špicerke, protfiši (koji mogu težiti i preko 2 kg), deverike, a poslednjih sezona sve češće i plotice, koje su se do pre desetak godina uglavnom hvatale oko ušća Drine, a sada su prisutne u celom toku Save, pa i u Dunavu (zabeleženo je više ulova te ribe čak i oko Smedereva).
I ove jeseni se sa visoke i betonirane obale odlično peca, a pogotovo je izdašna bila prethodna nedelja. Nakon intenzivnog cuga plotice, koja je najbolje radila – kako su nam neki stalni posetioci ovog terena rekli – u prvoj polovini sedmice, preovladali su lepi šljivari, teški i do petstotinak grama... (-Ceo tekst možete pročitati u Ribolovu br. 467-)