Jedna od retkih nespornih činjenica vezanih za lov većine mirnih vrsta riba jeste da prihranjivanje znatno povećava izglede za uspeh. Primama se može plasirati na razne načine, a jedan od najefikasnijih na tekućim vodama, pri pecanju skobalja, nosare, mrene, babuške, protfiša i drugih riba, podrazumeva upotrebu usidrenog mrežastog džaka, takozvane kese.
Tokom jeseni, većina reka lagano nadolazi, temperatura vode se snižava, tok ubrzava, a raste apetit riba, koje osećaju dolazak zime i pripremaju se za nju, što sve zajedno čini uslove za ribolov na plovak znatno boljim nego preko leta.
Na Savi, Drini, Kolubari i mnogim drugim tekućicama mrenskog i ciprinidnog regiona, uspešno pecanje skobalja, šljivara, mrene i drugih vrsta ciprinida vožnjom plovka skoro je nezamislivo bez prihrane »na kesu«, tj. pomoću mrežastog džaka sa otežanjem, koji je kanapom privezan za obalu ili čamac i označen »bovom« (plastičnom flašom). Takav sistem se može kupiti u pojedinim ribolovačkim radnjama, ali ga mnogi ribolovci sami prave, što i nije teško, a osim toga ostavlja nam neki dinar više u džepu.
DŽAK NAPUNJEN PRIMAMOM, najčešće starim hlebom (koji se može i kombinovati sa kuglama brašnaste primame – vidi okvir) i otežan (obično većim kamenom) plasira se na željenu daljinu. U zavisnosti od konfiguracije terena, dubine i brzine toka, to je nekad na samo 4-5 m od obale, a nekada i na tridesetak metara, pa čak i više. Kada hranu treba plasirati dalje od nekoliko metara, neophodan nam je čamac, iz koga se može i pecati (odnosno mora, kada je riba veoma daleko). Kada džak padne na dno, otpuštamo konopac koji kroz njega prolazi sve dok »bova« (flaša) ne ispliva na površinu, pokazujući nam kuda treba da nam se kreće sistem... (-Ceo tekst možete pročitati u Ribolovu br. 336 od 08.11.2013)