Čvor ko­ji vam ovog pu­ta pred­sta­vlja­mo po­jed­na­ko do­bro se po­ka­zao sa mo­no­fil­nom, upre­de­nom ili sto­plje­nom stru­nom. Ve­li­ke je no­si­vo­sti i la­ko se ve­zu­je, a na­stao je kom­bi­no­va­njem dva odav­no pro­ve­re­na i u svet­skim raz­me­ra­ma ve­o­ma po­pu­lar­na čvo­ra

Ovaj čvor, ko­ji za sa­da ne­ma op­šte­pri­hva­će­no ime, na­me­njen je za ve­zi­va­nje sit­nih ele­me­na­ta si­ste­ma – udi­ce sa ok­ce­tom, vr­ti­li­ce ili kop­če, i to bez ob­zi­ra da li ko­ri­sti­mo upre­de­nu stru­nu ili mo­no­fil. Isto­vre­me­no je jed­no­sta­van, po­uz­dan i ve­li­ke no­si­vo­sti, a kao što će iole bo­lji po­zna­va­o­ci ove ma­te­ri­je pri­me­ti­ti, pred­sta­vlja in­te­re­sant­nu kom­bi­na­ci­ju dva kla­sič­na i ve­o­ma po­pu­lar­na čvo­ra – du­pli­ra­nog klin­ča i pa­lo­ma­ra.

U pr­vom ko­ra­ku udvo­stru­ču­je­mo 10-15 cen­ti­me­ta­ra za­vr­šnog de­la stru­ne (fo­to 1). Po­tom pro­vla­či­mo taj pre­dvo­stru­če­ni deo kroz obje­kat ve­zi­va­nja... (-Ceo tekst mo­že­te pro­či­ta­ti u Ri­bo­lo­vu br. 557-)