Zahvaljujući zabrani privrednog ribolova na ovom delu Tise, lokalitet Kamenjar kod Kanjiže je za naše uslove bogat ribom i veoma je popularan među pecarošima iz Subotice i ostalih mesta na severu Bačke i Banata (oblasti kojima je Tisa prirodna granica).
VODA: Revir je dugačak oko tri kilometra, proteže se uz desnu obalu reke, a počinje od krivine uzvodno od Kanjiže, na mestu na kome se u Tisu uliva jedan potočić. Glavno obeležje ovog terena je krupno kamenje, kojim je nasuta obala u cilju sprečavanja erozije i odronjavanja obližnjeg puta tokom prolećnih poplava. Dubina kraj strmih obala u proseku iznosi između dva i četiri metra, a na sredini korita, koje je takođe mestimično nasuto kamenjem, ponegde dostiže i preko deset metara. Prosečna širina Tise na ovom delu je oko 250 m. Osim kamenja i poneke grane, na dnu nema većih prepreka koje bi ometale ribolov.
Pod Kamenjarom se u širem smislu podrazumeva i nekoliko stotina metara dugački deo priobalja koji se prostire nizvodno od cevi stare kanjiške ciglane, a koji odlikuju glinovito dno i velika dubina kraj same obale. Na dnu reke ovde žive kolonije vodenog (tiskog) cveta, na čije larve izvađene posebnim alatkama lokalni ribolovci pecaju gotovo sve vrste riba (iako je pravilnikom donetim na osnovu Zakona o zaštiti prirode tiski cvet /Palingenia Longicauda/ u Srbiji svrstan u strogo zaštićene divlje vrste, prim. ur.). Čitava desna obala je pristupačna i obrasla drvećem, koje pruža prijatnu hladovinu čak i tokom najvrelijih letnjih dana. Druga (banatska) strana je plića, muljevita i neuporedivo slabije posećena od bačke... (-Ceo tekst možete pročitati u Ribolovu br. 333-)