Ribolovni pribor se postepeno menja i modernizuje. Mnoge rekvizite veo zaborava prekrije brzo nakon prestanka proizvodnje, ali ima i onih čija vrednost raste sa protokom vremena. Krajem januara je u Beogradu održana izložba na kojoj se videlo da i u Srbiji ima mnogo pribora koji bi dobio mesto i u prestižnim kolekcijama »ribolovačkih oldtajmera«
U subotu, 25. januara, od 10 do 15 č, u kultnom beogradskom muzičkom klubu Kuglaš, u Đušinoj ulici broj 5, održana je prva srpska prodajna izložba starog ribolovnog pribora i opreme. Ni klizave i snegom prekrivene saobraćajnice nisu sprečile nekoliko desetina entuzijasta da se okupe na manifestaciji kakva nikada ranije nije održana u našoj zemlji.
Najveće kolekcije pecaroških starina izložili su Nikša Pavić, Ljubomir Mijailović (poznat među kolegama i kao Ljuba Quick), Zoran Đurić (jedan od naših najzaposlenijih servisera ribolovne opreme), Saša Antić (koji će uskoro u Beogradu, kod stadiona OFK Beograda, otvoriti prvu prodavnicu polovnog pribora u Srbiji), Nenad Đumić i Aleksandar Vukadinović, koji živi u Berlinu, a među izlagačima sa manjim kolekcijama bili su i list Ribolov i Beogradske bucovdžije.
Među nekoliko desetina izloženih štapova i stotinak mašinica bilo je i pravih rariteta, kao što su Effzett 495, najstariji čekrk iz proizvodnog programa firme D.A.M., zatim jubilarni model legendarnog teleskopa Airway (koji nije standardne plave već crvene boje), takođe jubilarne crvene mašinice Quick Finessa 440, čitava serija specijalnih modela štapova nemačkog Silstara itd. Dosta je bilo i danas popularnih standardnih Finessa, legendarnih Mitchell čekrka (308, 304, 314, 440 A, 330...), raznih ABU Cardinal i ABU Ambassadeur stacionaraca i multiplikatora, Shakespeare Ambidexa i Presidenta... (-Ceo tekst možete pročitati u Ribolovu br. 342-)