Lov šarana na jednoj od naših akumulacija na najvećoj nadmorskoj visini izuzetno je zahtevan, jer ribolovci često moraju da se bore sa surovom prirodom i da se dosta potrude da bi privukli ribu, zadržali je na mestu, naveli je da uzme mamac i potom je izvukli. Ali, kada se u svemu tome uspe, zaboravlja se na sve muke
Nakon uspešnog otvaranja sezone prvih dana juna na Uvačkom (Sjeničkom) jezeru, moj prijatelj Vidosav Šušić zvani Crni i ja smo se na ovu prelepu i ribom dosta bogatu planinsku akumulaciju, koja, međutim, nije laka za pecanje, a nije uvek ni gostoljubiva, čak ni u najtoplijem delu godine, zaputili po drugi za kratko vreme, ovog puta na sedam dana.
Na unapred odabrano mesto stigli smo u dva čamca puna opreme, pribora, primame i mamaca neophodnih za sedmodnevnu kampanju.
Po dolasku, još dok smo se raspakivali i postavljali kamp, primetili smo da voda nadolazi usled obilnih padavina, koje su bile prognozirane i za naredne dane. No nakon što smo potrošili mnogo vremena i energije za pripreme, nismo ni pomišljali na odustajanje, a i bili smo znatiželjni da vidimo možemo li u ekstremnim uslovima bar ponoviti rezultat sa ovosezonske premijere, kada smo za četiri dana uhvatili isto toliko šarana teških do pet kilograma.
Plan je bio da pecamo razvlačenjem sistema, sa olovima težine 120 grama, uz suprotnu obalu jezera, dakle na daljini od oko 350 metara. Za ovakvu vrstu lova šarana oprema mora biti robusna i jaka da bi izdržala velika i dugotrajna opterećenja, neizbežna tokom privlačenja divljaka sa tako velikog rastojanja. Nas dvojica koristimo sledeći pribor: štapove Okuma... (-Ceo tekst možete pročitati u Ribolovu br. 458-)